листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлука 1 и 2 , по точка бр.3 од Дневниот ред за Собранието на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола , што ќе се одржи на 08.02.2021 година 


Предлог одлука 1 залог НЛБ.doc
Предлог одлука 2 залог НЛБ.doc

Објавено на: 15.01.2021 08:17:51
Документ БР.: DOC_13285-1/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери