листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Ревидиран дневен ред за Собранието на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола што ќе се одржи на 08.02.2021 год.


Ревидиран дневен ред за Собрание на акционери 08.02.2021.doc

Објавено на: 21.01.2021 08:06:21
Документ БР.: DOC_10109-1/2021
Урнек: Јавен повик за собрание