листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 од правилата за котација, известуваме:

Надзорниот одбор на Охридска банка АД на седницата одржана на 25.02.2021 година ја одобри одлуката на Управниот одбор на банката со која за лице за контакт со инвеститори се назначува:

Мито Ѓорески-Директор на сектор за финансии и контролинг

е-маил mito.gjoreski@ob.com.mk

контакт телефон 02 3167703

 

Објавено на: 08.03.2021 14:18:27
Документ БР.: DOC_10191-237/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации