листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Материјали за седницата на акционери


07.0. Годишна сметка за годината која завршува на 31.12.2020.pdf
07.1. Предлог Одлука за усвојување на годишната сметка и финансиски извештаи за 2020.pdf
07.2. Предлог Одлука за распределба и употреба на добивката за 2020.pdf

Објавено на: 24.03.2021 14:11:51
Документ БР.: DOC_13285-29/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери