листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Материјали за седницата на акционери


06.0 Финансиски извештаи на Охридска банка АД за 2020.pdf
06.1. Писмено мислење по извештајот на независните ревизори.pdf
06.2. Предлог Одлука за усвојување на Извештајот на независните ревизори за 2020.pdf

Објавено на: 24.03.2021 14:11:55
Документ БР.: DOC_13285-30/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери