листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

 

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2020 година


4. Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2020 година.PDF

Објавено на: 29.03.2021 14:57:59
Документ БР.: DOC_10187-0/2021
Урнек: Дивиденден Календар