листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на БИМ а.д. Свети Николе за 26.05.2021 год.


Јавен повик за свикување на Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 19.04.2021 14:10:49
Документ БР.: DOC_10109-29/2021
Урнек: Јавен повик за собрание