листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Централна коопертивна банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за свикување на седница на Годишно собрание на акционерите која ќе се одржи на ден 21.5.2021 година


Јавен повик за свикување седница на Годишното собрание на акционерите на ЦКБ АД Скопје.pdf

Објавено на: 21.04.2021 08:33:24
Документ БР.: DOC_10109-35/2021
Урнек: Јавен повик за собрание