листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик до акционерите на Цементарница УСЈЕ АД Скопје за учество на Годишно собрание на акционери


Јавен повик од Цементарница УСЈЕ АД Скопје.pdf

Објавено на: 22.04.2021 14:10:47
Документ БР.: DOC_10109-40/2021
Урнек: Јавен повик за собрание