листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за редовно Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје


Јавен повик за редовна седница на Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 26.04.2021 14:10:15
Документ БР.: DOC_10109-48/2021
Урнек: Јавен повик за собрание