листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на ЗК Пелагонија АД Битола 


Јавен повик годишно собрание 09.07.2021.doc

Објавено на: 09.06.2021 09:15:34
Документ БР.: DOC_10109-97/2021
Урнек: Јавен повик за собрание