листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје објавува Јавен повик за учество на 50-та седница на Собранието на акционери:


Јавен повик_Стопанска банка АД Скопје_31.5.2022.pdf

Објавено на: 29.04.2022 16:08:16
Документ БР.: DOC_10109-73/2022
Урнек: Јавен повик за собрание