Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5%.

Акционер со над 5%  Пецовски Владимир се стекна со 4 нови акции, со што поседува вкупно 1.587 обични акции или 6,12% од вкупниот број на акции 

Акционер со над 5% Туџарова-Трајковска Славица продаде 24 акции, со што поседува 2.976 акции или 11,48% од вкупниот број на акции

 

 

Објавено на: 10.03.2023 14:18:46
Документ БР.: DOC_10191-215/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации