листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СОБРАНИЕТО НА АКЦИОНЕРИ КОЕ ТРЕБАШЕ ДА СЕ ОДРЖИ ДЕНЕС НА 12.06.2023 ГОДИНА. НЕ СЕ ОДРЖА ПОРАДИ НЕМАЊЕ НА КВОРУМ.

ДОПОЛНИТЕЛНО КЕ БИДЕТЕ ИЗВЕСТЕНИ ЗА НОВИОТ ТЕРМИН ЗА ОДРЖУВАЊЕ, ПРЕКУ ЈАВЕН ОГЛАС ВО СЛЕДНИТЕ НЕКОЛКУ ДЕНОВИ.

Објавено на: 13.06.2023 08:36:52
Документ БР.: DOC_10191-459/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации