листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Одборот на директори на АД Раде Кончар-Апаратна техника-Скопје на својата конститутивна седница одржана на ден 12.06.2023 година, го назначи д-р Марко Андонов за Извршен директор.

Од редот на неизвршните членови на Одборот на директори, Јана Стојкова Каневче беше назначена за Претседател на Одборот на директори.

Објавено на: 13.06.2023 09:47:58
Документ БР.: DOC_10191-460/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации