листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно објавата за Јавен повик за 61-то Собрание на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, закажано за 14.07.2023 година со почеток во 08,30 часот, во просториите на Триглав Осигурување АД, Скопје, на бул. „8-ми Септември“ бр.16, Скопје, ја објавуваме содржината на материјалите по точките од дневниот ред.

 


Materijali za 61 sednica na sobranie na akcioneri_WEB.pdf

Објавено на: 14.06.2023 14:11:54
Документ БР.: DOC_13285-186/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери