листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

МПИ Жито Караорман АД Кичево, има примено известување за намера за преземање на друштвото, од лицето Селаудин Арифи.


Известување за намера за преземање.pdf

Објавено на: 14.07.2023 14:05:19
Документ БР.: DOC_10191-481/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации