листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5%

Акционер со над 5% Туџарова-Трајковска Славица продаде 8 акции, со што поседува 2.727 акции или 10.52% од вкупниот број на акции.

Акционер со над 5% Пецовски Владимир се стекна со 10 нови акции, со што поседува вкупно 1.605 обични акции или 6.19%

Објавено на: 18.07.2023 15:09:49
Документ БР.: DOC_10191-486/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации