листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува дека претседателот на Управен одбор Душан Пецовски се стекна со нови 3 акции, со што сега поседува 3.113 или 12,01% од вкупниот број на акции.

Акционер Славица Туџарова Трајковска продаде 7 акции, со што сега поседува 2.720 или 10,49% од вкупниот број на акции

 

Објавено на: 21.07.2023 14:01:31
Документ БР.: DOC_10191-492/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации