листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Материјали за Собрание на акционери на Стопанска банка а.д. Битола


Записник од 50. Седница на Собрание на акционери.pdf
Информација за поднесена оставка од независен член на Надзорниот одбор.pdf
Мислење на Надзорниот одбор на Банката кон предлог-одлуката.pdf

Објавено на: 28.09.2023 14:52:27
Документ БР.: DOC_13285-206/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери