листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека Проф. Д-р Драгољуб Арсовски, Претседател на Управен одбор на Банката, се стекна со 3.003  обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 10.10.2023 08:24:04
Документ БР.: DOC_10191-646/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации