листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Реплек АД објавува дека членот на Управен одбор Коста Котески се стекна со 1 нова акција, при што вкупно поседува 21 обични акции.

 

Објавено на: 12.10.2023 15:57:28
Документ БР.: DOC_10191-651/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации