листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог од акционери за измена и дополнување на дневниот ред на Собрание на акционери на Стопанска банка а.д. Битола и Предлог-одлука за измена и дополнување на Статутот на Стопанска банка а.д. Битола.

 


Предлог од акционери.pdf
Предлог-одлука за измена и дополнување на Статут.pdf

Објавено на: 24.10.2023 09:49:33
Документ БР.: DOC_13285-213/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери