листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-30.9.2023 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 24.10.2023 година, после 14:00 часот.

 

Објавено на: 24.10.2023 09:49:37
Документ БР.: DOC_10191-657/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации