листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

УНИБанка АД Скопје известува дека заврши третата емисија на перпетуални обврзници. Од понудените 1.350 перпетуални обврзници, продадени се 1.350 перпетуални обврзници во вкупен износ од 1.350.000 ЕУР, со што продажбата е реализирана со процент на реализација од 100%.

 

Објавено на: 24.10.2023 14:10:46
Документ БР.: DOC_10191-658/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации