листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На ден 23.11.2023 година до Жито Полог Ад Тетово е доставено Известување за намера за преземање од акционерот Орка Холдинг АД Скопје

Објавено на: 24.11.2023 14:06:45
Документ БР.: DOC_10191-760/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации