листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

Ве известуваме дека на 28.11.2023 година од страна на Народната банка на Република Северна Македонија е издадено Решение со кое се издава претходна согласност за г-дин Вангел Валчев Спиров да биде именуван за независен член на Надзорниот одбор на Централна кооперативна банка АД Скопје, за период од 4 (четири) години.

Со почит,

Објавено на: 29.11.2023 14:50:30
Документ БР.: DOC_12285-75/2023
Урнек: Измени во органи на управување