листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Согласно член 34 алинеја 4 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, известуваме дека Нова Стоковна Куќа АД Струмица се стекна со 1 сопствена акција што претставува 0,08% од вкупно издадените акции на друштвото. Вкупниот број на сопствени акции изнесува 1 обична акција.

Објавено на: 12.03.2024 14:11:29
Документ БР.: DOC_12291-6/2024
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции