листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Образложение- За предлог Одлука за одобрување на зделки со заинтересирана страна. Седницата на Собранието на акционери на РЖ Интер-трансшпед АД Скопје, одржана на ден 15.04.2024 год. е завршена со усвојување на сите одлуки по дневниот ред од Јавниот повик, освен за точката 2 - Одлука за одобрување на зделки со заинтересирана страна, односно гласањето и одлучувањето по точката не се изврши.


Odluki od Sobranie 15-04-24.pdf

Објавено на: 16.04.2024 08:52:05
Документ БР.: DOC_12283-15/2024
Урнек: Други одлуки од собрание