листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Централна кооперативна банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за свикување на седница на Годишно собрание на акционерите која ќе се одржи на ден 29.5.2024


Јавен повик Годишно собрание 2024.pdf

Објавено на: 26.04.2024 08:34:12
Документ БР.: DOC_10109-52/2024
Урнек: Јавен повик за собрание