листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани,

На ден 27.03.2017 год после 12:00 часот АД ЕВРОПА-Скопје ке ги објави неревидираните консолидирани финансиски извештаи(билансни шеми) за период 01.01.2016-31.12.2016 год

Со почит,

АД Европа

Објавено на: 24.03.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_10191-134/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации