листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - декември 2016 година. 


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци.xls

Објавено на: 23.02.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_26445-10/2017
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.