листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува oбразложението за работењето за периодот јануари - декември 2016 година. 


Obrazlozenie za rabotenjeto na Makedonski Telekom_ jan - dec 2016_f2.pdf

Објавено на: 23.02.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_10191-35/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации