листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

.Ревидирани финансиски извештаи на Банката за 2016 година:


Ревидирани финансиски извештаи по НБРМ за 2016 година.pdf
Ревидирани финансиски извештаи по ИФРС за 2016 година.pdf
Мислење на Надзорниот одбор по ревидираните финансиски извештаи.pdf

Објавено на: 01.03.2017 09:17:04
Документ БР.: DOC_12304-3/2017
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи