листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува ревидираните финансиски извештаи за 2016 година во согласност со Меѓународните Стандарди за Финансиско Известување.


3.1_MKT IFRS Finansiski izvestai 2016.pdf

Објавено на: 25.04.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_12304-14/2017
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи