листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Согласно Глава 6, член 40 од правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје доставува неревидиран биланс на успех за период 01/01/2017 - 31/03/2017


Биланс на успех - функција на трошоци - прво тромесечие.xlsx

Објавено на: 12.05.2017 09:41:10
Документ БР.: DOC_12294-67/2017
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 31.03.