листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Стопанска Банка АД Скопје ги објавува ревидираните финансиски извештаи за 2016 година:


tocka 5.1. IFRS_31.12.2016_mak.pdf
tocka 5.2. STB_NBRM_31.12.2016.pdf
tocka 4. Odluka za usvojuvanje na GS i FI 2016 Sobranie.pdf

Објавено на: 30.05.2017 14:27:25
Документ БР.: DOC_12304-56/2017
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи