листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Триглав Oсигурување АД, Скопје известува дека членовите на Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје на 132-та седница на Одборот на директори одржана од 05.-06.07.2017 година дадоа Мислење во однос на понудата за преземање дадена од страна на Триглав ИНТ, холдиншка дружба, д.д..

Прилог: Мислење на членовите на Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје во однос на понудата за преземање дадена од страна на Триглав ИНТ, холдиншка дружба, д.д.


Mislenje na Odborot na direktori za ponudata za prezemanje.pdf

Објавено на: 13.07.2017 13:10:01
Документ БР.: DOC_10191-309/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации