листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - јуни 2017 година


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци_2017_H1.xls

Објавено на: 03.08.2017 09:12:38
Документ БР.: DOC_26441-24/2017
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.