листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува неревидираниот Биланс на успех за периодот јануари - септември 2017 година.


3 и 9 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци Q3 2017.xls

Објавено на: 09.11.2017 09:41:34
Документ БР.: DOC_12298-48/2017
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 30.09.