листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО МАКЕДОНСКА БЕРЗА АД - СКОПЈЕ

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - ПРИЛЕП известува дека доставувањето на ГОДИШНАТА СМЕТКА за 2017 год. до ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР НА РМ, согласно законските прописи, ќе го изврши во законскиот рок до 15.03.2018 год. поради што и неревидираните финансиски извештаи за 2017 год. ќе ги објави преку  СЕИ-НЕТ на Македонска берза, најдоцна до 15.03.2018 год.

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - ПРИЛЕП

Објавено на: 28.02.2018 09:17:11
Документ БР.: DOC_10191-81/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации