листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи на Банката за 2017 година.


Ревидирани финансиски извештаи по НБРМ за 2017 година.pdf
Ревидирани финансиски извештаи по МСФИ за 2017 година.pdf
Мислење на Надзорниот одбор по ревидираните финансиски извештаи.pdf

Објавено на: 01.03.2018 14:47:48
Документ БР.: DOC_12304-1/2018
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи