листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Согласно Глава VI, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот 01.01.17 - 31.12.17 година:


12 Месечни известувања- трговски друштва - функција на трошоци.xlsx

Објавено на: 15.03.2018 14:45:36
Документ БР.: DOC_26445-96/2018
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.