листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи


Единечни финансиски извештаи 2017.pdf
Консолидирани финансиски извештаи 2017.pdf
Единечен годишен извештај за работењето Алкалоид АД 2017.pdf
Консолидиран Годишен извештај за работењето Алкалоид АД 2017.pdf

Објавено на: 02.04.2018 14:30:00
Документ БР.: DOC_12304-5/2018
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи