листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно член 33 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Комерцијална банка АД Скопје објавува дека на 07.05.2018 година Звоне Таљат поднесе оставка од член на Надзорниот одбор на Банката.

Објавено на: 08.05.2018 08:50:00
Документ БР.: DOC_12285-22/2018
Урнек: Измени во органи на управување