листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати на Банката за периодот 01.01. – 31.03.2018 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за прв квартал од 2018 година.pdf

Објавено на: 14.05.2018 13:48:18
Документ БР.: DOC_10191-237/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации