листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

ОКТА АД-Скопје објавува:


Одлука за распоредување на добивката од 2017.pdf

Објавено на: 15.05.2018 13:39:16
Документ БР.: DOC_12287-15/2018
Урнек: Распределба на добивка