листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

ОКТА АД-Скопје објавува:


Одлука за одобрување на годишната сметка, фин.извештаи и год.извештај за 2017.pdf

Објавено на: 15.05.2018 13:39:20
Документ БР.: DOC_12283-34/2018
Урнек: Други одлуки од собрание