листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

РЖ Институт АД Скопје го објавува Јавниот повик за учество на Собранието на акционери кое ќе се одржи на ден 26.06.2018 година во 13:00 часот. 


Јавен повик за Акционерско собрание на РЖ Институт АД Скопје (2018).pdf

Објавено на: 23.05.2018 13:10:00
Документ БР.: DOC_10109-93/2018
Урнек: Јавен повик за собрание