листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава VI, член 33 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје известува за следната измена во органите на управување на Друштвото:


Известување за промена во Органите на управување-06.06.18.pdf

Објавено на: 06.06.2018 09:40:00
Документ БР.: DOC_12285-30/2018
Урнек: Измени во органи на управување